خورشت خلال بادام کرمانشاهی از معروف‌ترین و لذیذترین غذاهای سنتی استان کرمانشاه

استان کرمانشاه با قرارگیری در ناحیه‌ ی غرب کشور و حضور برخی از بزرگ‌ ترین ایل‌های کرد ایران، قومیت‌ های گوناگون و آب و هوایی جالب و متنوع، از گوناگونی غذایی بی­ همتا و منحصر به‌ فردی برخوردار است که در نوع خود جالب و شگفت‌انگیز به نظر می‌رسند. همراه ژکوند باشید تا بیشتر با خورشت خلال خوشمزه آشنا شوید.

خوراک‌های سنتی و بومی این استان مانند: خورشت بادام کرمانشاهی، دنده کباب، کوفته کرمانشاه، کوفته‌ریزه، هلو کباب، سیب پلو، سورانه، کوفته شیرین، خوراک کدوحلوایی، کوکوی پاغازه، سوپ ترخینه، دست‌پیچ کرمانشاه، چنگال، آش کشک و بادمجان، چلو گوشت و دوینه یا ترخینه‌ی مخصوص کرمانشاه، از جمله معروف‌ترین و رایج‌ترین غذاهایی است که بومی و خاص این شهر بوده و به واسطه رنگ و لعاب دلفریب و طعم استثنایی که دارند در سراسر ایران از شهرت و محبوبیت فراوانی میان گردشگران و مسافران برخوردارند.

خورشت خلال بادام کرمانشاهی

خورشت خلال بادام کرمانشاهی از معروف‌ترین ، لذیذترین و در عین‌ حال رایج‌ ترین غذاهای سنتی استان کرمانشاه به شمار می‌آید که شما را به دنیای رنگارنگ غذاهای سنتی و بومی دعوت می­ کند. گردشگران زیادی از سراسر کشور هنگام سفر به این استان زیبا و تاریخی، پس از بازدید از آثار باستانی شگفت‌ انگیز باقی‌ مانده از دوران کهن، تجربه طعم فوق‌ العاده و لذیذ این غذای بومی را در برنامه‌ ی غذایی روزانه‌ ی خود قرار می‌دهند.

خوراکی مقوی، خوش عطر و مملو از هنرمندی آشپزان کرمانشاهی که از دلایل شهرت و محبوبیت آن به شمار می‌آید. مردمان این استان با استفاده از خلال بادام، گوشت، کره، زرشک، پیاز، رب ‌گوجه‌ فرنگی، گلاب، زعفران دم‌کرده، چوب دارچین، نمک و زردچوبه این غذا را تهیه می‌کنند و برای تزئین این غذا از خلال پسته و به‌ منظور بخشیدن طعمی ترش و دلپسند از لیمو عمانی نیز استفاده می‌کنند. سرو این خورشت خوشمزه در کنار برنج، سبزی خوراکی، ماست و انواع چاشنی‌ های بومی و سنتی بسیار لذت‌ بخش و خاطره‌ انگیز خواهد بود. به‌جرئت می‌توان گفت که خورشت خلال خوشمزه و صد البته خوش‌ رنگ و لعاب، یکی از پرطرفدارترین غذاهایی است که با میل و ذائقه گردشگران داخلی و خارجی سازگار بوده و لحظات خوشمزه و دوست‌داشتنی را برای آن‌ها فراهم می‌آورد.