امروزه از مهمترین موضوعات در حوزه گردشگری که همواره مورد توجه مردم قرار داشته، “گردشگری غذا” است. در این سبک از گردشگری، مسافران بیشتر از هر چیزی به غذاهای مخصوص شهر مقصد توجه می کنند. امتحان کردن این غذاها می تواند برای مسافر بسیار لذت بخش باشد و سفری خاطره انگیز را برای او ثبت کند.

کباب یکی از معروف‌ ترین و محبوب ترین غذاهای مورد علاقه مردم ایران است. در کشورمان شاهد انواع کباب ها هستیم. در شهر کرمانشاه نیز دنده کباب از قدیمی ترین، شناخته شده ترین و لذیذ ترین غداهایی است که طرفداران بسیار زیادی در بین مسافران ورودی به کرمانشاه دارد. در این مطلب خوشمزه همراه ژکوند باشید تا در سفر بعدی به کرمانشاه بدانید دنده کباب خوب را باید کجا بخورید.

 

 

دنده‌ کباب کرمانشاهی یکی از خوراک‌ های شگفت‌ انگیز است که امتحان کردن مزه‌‌ ی بی‌ نظیرش هر انسانی را به دنیای زیبا و رنگین آشپزی سنتی و بومی کرمانشاه، علاقه‌مند خواهد ساخت. رستوران های استان کرمانشاه با استفاده از دنده‌ی گوسفند، پیاز، سیر، فلفل سیاه، سماق، رب گوجه‌ فرنگی، روغن زیتون، لیموترش و جعفری ساطوری شده، به طبخ و تدارک این غذای خوش‌ عطر می‌پردازند.

 

کجا دنده کباب خوب بخوریم؟

چنانچه قبلا به کرمانشاه سفر کرده باشید و به رستوران های این شهر رفته باشید، حتما متوجه شده اید که دنده کباب در منوی بسیاری از رستوران ها وجود ندارد. باید این نکته را در نظر گرفت که درست کردن دنده کباب کار هر کسی نیست و با توجه به هزینه بالای تهیه موارد اولیه آن، دنده کباب به یک غذای رستورانی در کرمانشاه تبدیل شده است و تعداد محدودی رستوران در منوی خود این غذای خوشمزه را دارند. فراموش نکنید که بهترین دنده کباب ها را می توانید در رستوران های اطراف محوطه طاق بستان امتحان کنید. به یاد داشته باشید که در سفر بعدی به کرمانشاه، در صورت امکان این غذای لذیذ را امتحان کنید و مطمئن باشید که مزه ی آن برای همیشه زیر زبان شما باقی خواهد ماند.